1987 senesinde kurulan Hayat Kimya; ev hijyeni, bakım, kişisel sağlık ve temizlik alanında faaliyet gösteren bir firmadır. Dünyada bebek bezi konusunda en büyük 5. marka olan Hayat Kimya aynı zamanda Orta Doğu, Afrika ve Doğu Avrupa’nın en büyük temizlik kâğıdı üreticisi konumundadır. Türkiye de dahil olmak üzere küresel düzeyde 9 binin üzerinde çalışanı olan Hayat Kimya, 5 kıtada ve 100’ü aşkın ülkede ürünlerini pazara sunuyor.

Hayat Kimya Hayat’ı Keşfet Staj Programı nedir?

Hayat Kimya’nın Hayat’ı Keşfet staj programı kariyer yolculuğunuz için büyük bir fırsat olabilir. Toplamda 2 aylık bir süreç olan staj programı, yaz stajı konumundadır. Eğer pazarlama, satış, müşteri ilişkileri gibi alanlarda kendinizi geliştirmeye odaklıysanız ve kariyerinizi bu çerçevede şekillendirmek istiyorsanız Hayat Kimya’nın Hayat’ı Keşfet staj programı çok doğru bir tercih olacaktır. Söz konusu 2 aylık staj sayesinde işi daha yakından göreceksiniz. Bu sayede kariyerinizi ve bundan sonraki yaşamınızı büyük ölçüde etkileyecek kararı vermeden önce daha emin bir durumda olacaksınız.

Hayat’ı, Hayat’ın liderlerinden dinleyin!

hayat_kimya_staj_programi

Aranan Nitelikler ve Süreç

Hayat Kimya’nın Hayat’ı Keşfet adlı staj programı hemen her sene düzenlenen bir programdır. Bu seneki Hayat’ı Keşfet staj programı 21 Haziran 2021 – 13 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Yaklaşık 7 haftalık bir süreçte söz konusu sektöre dair pek çok detayı yakından görme fırsatına sahip olacaksınız.

Staj programınca aranan nitelikler arasında üniversitenin 3. veya 4. sınıfında olması aranmaktadır. Buna ek olarak yüksek lisans öğrencileri de staj programına başvuruda bulunabilmektedir. Hayat Kimya uluslararası düzeyde faaliyet gösteren bir şirket olduğundan dolayı yabancı dil büyük bir gereksinimdir. Bu nedenle şirket, ilana başvuranların ileri derecede İngilizceye sahip olmasını tercih etmektedir.

Eğer İngilizcenize güveniyorsanız, programa kabul edilme şansınız çok daha yüksek olacaktır. Farklı coğrafyalarda çalışmaya ve farklı kültürle ile tanışmaya istekliyseniz bu staj programı tam sizin için. İşe alım süreci ise tam 6 adımdan oluşmaktadır. İlk olarak başvurunuz değerlendirilecektir. Olumlu ise diğer aşamalara geçilecektir. Diğer adımlar ise sırasıyla; online İngilizce sınavı, online genel yetenek testi, video mülakat, teklif ve Hayat’a merhaba oryantasyonudur.

Hayat Kimya Tanıtım Filmini izlemek için tıklayın!