Alternatif Bank 1991 yılından beri hizmet veren ve ülkemizdeki köklü bankalardan bir tanesidir. Alternatif Bank uzun dönem stajyer aramaktadır ve bunun için de ilan açmıştır. Eğer siz de bankacılık sektöründe bir deneyim elde etmek istiyorsanız bu başvuruyu kaçırmamalısınız. Staj başvurusunda bulunacak kişilerin bilmesi gereken bir nokta da stajın İstanbul Kartal şubesinde olacağını. Bunu göz önünde bulundurarak başvuru yapmak gerekmektedir. Alternatif Bank öğrenmeye açık ve bu alanda kariyer yapmak herkes için başvurusunu açmış durumda. Siz de okuduğunuz bölüm itibariyle mezun olduktan sonra banka sektöründe bir kariyer yapmak istiyorsanız staj yapmak oldukça önemli ve sizi rakiplerinizin 1-2 adım önüne atacak bir deneyim. Bu sebeple aşağıda belirteceğimiz özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız başvuruda bulanabilirsiniz.

Alternatif Bank Stajyer İlanı Aranan Özellikler

  • Örgün öğretim veren üniversitelerin 3. ve 4.sınıfında öğrenci olan kişiler ya da yüksek lisansta öğrenci olan kişiler
  • Haftanın 5 günü boyunca tam zamanlı olarak çalışmak
  • İnsan ilişkilerinde kendine güvenen, sürekli gelişime açık olmak, ikna kabiliyeti yüksek olmak ve analitik düşünce konusunda kendisine güvenen kişiler Alternatif Bank stajyer ilanına başvurabilirler.

Stajyer ilanı sonucunda olumlu yanıt alan kişiler ticari bankacılık ekibinde satış departmanında çalışacaktır. Bu sebeple zaten ikna kabiliyeti yüksek kişilerin bu ilana başvurması istenmektedir. Çünkü ticari bankacılık ekibinin çalıştığı alanları kısaca incelemek gerekirse;

  • Yatırım danışmanlığı
  • Portföy işletmeciliği
  • Piyasalarda alım satım aracılığı yapmak
  • Sigorta işlemlerini saymak mümkündür ve bu iş alanı daha da fazla olabilir. Bu çalışma alanlarında staj yapacak olan kişilerin de doğal olarak ikna kabiliyeti ve kişisel ilişkilerde kendisine güvenmesi gerekecektir bu sebeple de aranan özellikler bu şekildedir.

Siz de bu alanlarda deneyim sahibi olmak istiyorsanız Alternatif Bank’ın bu staj programına başvurabilirsiniz. Satış bölümünde uzun dönem stajyerlik yapacak olan kişiler bu sebeple gerek banka içinde gerek banka dışında sürekli kişilerle iletişim içinde olacaktır ve satış konusunda da deneyim sahibi olacaklardır. Satış departmanında yapılacak olan staj süresince kişilere belirli bir maaş da ödenecektir.

Başvuru yapmak için tıklayın.