Bankalarda çalışmayı ve kariyer yapmayı düşünen öğrenciler için banka stajlarının önemi oldukça büyüktür. Özellikle yaz dönemi başladığı vakit birçok banka staj ilanlarını açar ve bu alanda kariyer yapmayı düşünen binlerce öğrenci başvurur. Akbank da bu bankalardan bir tanesidir. Bilindiği üzere ülkemiz ve tüm dünya pandemi sebebiyle zor günler geçiriyor. Bu sebeple Akbank da tıpkı 2020 yılında yapmış olduğu gibi bu yıl için de dijital bir staj programı oluşturmuş durumda. Yani staja kabul edilmeniz halinde ofis ortamında yüz yüze değil dijital ortamda stajını yapmış olacaksınız. Fakat tabii ki şartların değişmesi durumunda staj ofis ortamına da taşınabilir fakat şu an için dijital ortamda olacağını söyleyebiliriz.

akbank-dijital-staj-programi

Akbank Demo 2021 Stajyer İlanı İş Tanımı

Öncelikle Akbank’ın bu staj programında aradığı çok özel bir şart bulunmamaktadır. Fakat bazı şartları da yok değildir bu şartları kısaca incelemek gerekirse;

  • Çok iyi derece İngilizce bilmek zorunludur. Çünkü yapılacak olan proje ve çalışmalarda İngilizce bilgisi önemli olacaktır.
  • Üniversitelerin 2.3 ve 4.sınıflarında okuyor olmak, yeni mezun olmak ve yüksek lisans öğrencisi olmak gereklidir. Üniversite okuyan kişilerin de örgün eğitim alıyor olması şartı bulunmaktadır.
  • Adayların bundan önce tecrübeli olması şartı aranmamaktadır tecrübesiz adaylar da başvurabilir.

Bu şartları sağlayan kişilerin bu programa başvurabilir. Oldukça kapsamlı bir programdır. Genel olarak 4-8 hafta süren bu programda kişiler belirli programlar eşliğinde projeler geliştirir ve staj programının sonunda bu projelerini sunarlar. Bu sebeple klasik bir staj programına göre oldukça yoğun bir program olacağını fakat kişilerin birçok konuda da bilgi ve deneyim sahibi olacağını söylemek mümkün olacaktır.

Proje bazlı çalışılacağı için belirli bir iş günü ve saatinden ziyade programa odaklanmak daha doğru olacaktır. Akbank’ın finans departmanında çalışılacak olup kaç kişi alınacağı gibi konularda da herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Akbank Genel Müdürlük birimlerinde yapılacak olan yaz dönemi stajı oldukça verimli geçecektir. Bu sebeple son başvuru tarihini kaçırmadan eğer bankacılık sektöründe bir kariyer hedefliyorsanız başvurunuzu yapabilirsiniz.