Bu yazımızda Türk Hava Yolları  staj başvurusu , staj programı ile ilgili detaylı bilgiler aktaracağız.

Türk Hava Yolları şirketi 20 Mayıs 1933 tarihinden beri Türkiye’nin bayrak taşıyıcı görevini üstlenen ulusal hava yolu şirketidir.Filosunda güncel olarak 365 tane yolcu uçağı bulunmaktadır.Şirketin bünyesinde yaklaşık 30.000 aktif çalışanı vardır.Eğer sizde yeni mezun veya üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında eğitiminize devam ediyorsanız Türk hava yolları staj başvurusu yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları şirketinde staj yaparak sizi ilerleyen iş hayatı dönemlerinde her zaman bir adım öne çıkartacaktır.Yeni mezun olan adaylar ise çalışmak istediği departman ve mezun olduğu bölüme göre Türkiye’nin en prestijli hava yolu şirketinde  geniş bir yelpaze içinde  memur, part-time/çalışma , kabin hizmetleri , mühendislik ve bakım onarım gibi pozisyonlarda görev alabilir.

AIRSTARTER Programı sayesinde üniversite lisans öğreniminize devam ederken eğitim gördüğünüz bölümle ilgili deneyim kazanırken Türk Hava Yolları şirketinde iş hayatında fırsatını yakalayabilirsiniz.Ayrıca Türk Hava Yolları şirketinde çalışma fırsatını yakalayamasanız dahi  özgeçmişine çok köklü ve büyük bir firmadan bir imza bırakmış olursunuz.Türk hava yolları staj ile ilgili sıkça sorulan soruları yanıtlayacak olursak;

Türk hava yollarında staj yapabilmek için çok ileri düzey bir ingilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir.Türk hava yolları staj programına yalnızca T.C vatandaşları başvuruda bulunabilirler.Başvuruda bulunan adaylar aşamalı bir şekilde genel yetenek ve ingilizce sınavlarının yanı sıra grup mülakatları,insan kaynakları ve birim mülakatları gibi çeşitli aşamalardan geçecektir.

Türk Hava Yolları Staj Başvurusu Nasıl Yapılır ?

 Türk Hava Yolları staj başvurusunu sadece Türk Hava Yolları resmi web sitesinde bulunan kariyer sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. https://careers.turkishairlines.com/ adresi üzerinden sağ-üst kısımda bulunan Aday girişi butonuna tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Üniversite Öğrencileri Türk Hava Yolları Staj Başvurusu Yapabilir ?

Thy staj programı için üniversite ve bölüm kısıtlaması bulunmamaktadır.Türkiye’de bulunan bütün üniversitelerin öğrencileri başvuruda bulunabilirler.