Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklamaya göre, Tüpraş Staj Başvurusu 2021 yılı için ağustos ayında online olarak uzaktan tamamlanabilecek. Nextremers programı dahilinde öğrenciler projelere uzaktan katılarak deneyim sahibi olabilecekler.

Tüpraş Staj Başvurusu

İçinde bulunduğumuz süreçte TÜPRAŞ, üniversite öğrencilerinin  bulunduğu projelerini online olarak yürütmeye karar verdi. 2021 Nextremers Proje Öğrencisi Programı adı verilen yeni kapsamda öğrenciler tecrübe ve deneyimlerini online olarak uzaktan gerçekleştirebilecek.

2020 yılında kariyerine ilk adımı Tüpraş’ta atmak isteyen 5 bine yakın 3 ve 4. sınıf üniversite öğrencisi 23 Şubat-15 Mart tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmişti. Henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da 2021 Tüpraş Staj Başvurusu yine aynı tarihler arasında başlaması bekleniyor.

Tüpraş Staj başvuruları sadece kendi resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Resmi duyurular ve staj hakkındaki detayları tupras.com.tr adresi üzerinden takip edebilirsiniz.

Tüpraş Staj Başvuru Şartları

  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden 3. ve 4.sınıf öğrencisi olmak.(1 ve 2. sınıf öğrencileri staj programına katılamazlar)
  • Daha önce Tüpraş’ta staj yapmamış olmak
  • Staj süresince sigorta okul tarafından karşılanması ( Sigortayı karşılamayan üniversite de okuyan öğrenciler kapsam dışıdır)
  • Başvuracak öğrencinin not ortalaması 100 üzerinden 60, 4 üzerinden en az 2 olması
  • Herhangi bir disiplin suçunun bulunmaması

şartlarını karşılayan öğrenciler staj başvurusu yapabilir.

Tüpraş İş Başvurusu

Tüpraş staj ile iş başvurusu birçok kişi tarafından karıştırılmaktadır. Staj programı yılın belirli tarihlerinde olsa da, iş başvuruları için herhangi bir tarih şartı yoktur. İlgili bölümlerden mezun olan lisans öğrencileri BU link üzerinden açık pozisyonları takip edebilirler. Online Staj Programı hakkında detaylı bilgi almak için konumuza göz atabilirsiniz.