Tchibo, dünyanın lider kahve üreticileri arasında sağlam bir yere sahiptir. 1949 senesinden beri 60’ı aşkın ülkede, 1300’den fazla mağazada ve 120 bini aşkın satış noktasında faaliyetlerini sürdüren kahve devi Türkiye’ye 2005 yılında giriş yapmıştır. O seneden beri 11 şehirde, 46 mağazada ve online platformlarında faaliyetlerini yürütmektedir.

Tchibo geleceğini çalışanlarının girişimci ruhları üzerine inşa etmiştir. Başarısını, onlardan aldığını birçok yerde birçok kez vurgulamıştır. Firma, hedeflerine ulaşabilmek için onların analitik düşüncelerinden ve inovatif fikirlerinden yararlanmaktadır. Eğer sen de perakendeye yön vermek, kendini bu alanda geliştirmek, yeteneklerini kanıtlamak ve kendini gerçekleştirmek istiyorsan Tchibo’yu kariyer seçeneği olarak düşünebilirsin.

Aranan Nitelikler

Tchibo; muhasebe stajyeri arıyor olsa da aslında bu staj Tchibo’yu, perakende sektörünü ve sektörün dinamiklerini anlamak için büyük bir fırsattır. Eğer Tchibo’yu bir adım ileri taşıyacak ve bunu yaparken de kendini geliştirecek bir vizyona sahip olduğunu düşünüyorsan, muhasebeye ve finans konularına hakimsen ya da bu alanda gelişim göstermek istiyorsan bu fırsatı değerlendirebilirsin.

Tchibo Muhasebe Stajyeri programı için aranan nitelikler arasında haftanın 5 günü uzun süreli yani tam zamanlı staj yapabilme aranmaktadır. Eğer haftanın 5 gününü ayırabilecek durumdaysan ilana başvurunu yapabilirsin. Buna ek olarak lisans düzeyinde yeni mezun ya da son sınıf öğrencisiysen başvuru şartlarından birine daha sahipsin demektir. Microsoft Office programlarının tamamına hâkim olmalı ve programın inceliklerini bilmelisin. İngilizce hemen hemen her ilanda yer aldığı gibi bu ilanda da bulunuyor. Tercihen İngilizce bilinmeli dense de yine de kesin bir zaruret bulunmuyor.

Bunlara ek olarak müşterilerle, örgüt içi çalışanlar ile hem sözlü hem de yazılı bir şekilde iletişim becerilerinin gelişmiş olması istenmektedir. Müşteriler ile etkili bir iletişim kurulmalı, çözüm odaklı yaklaşılmalı ve memnuniyet sağlanmalıdır. Aynı zamanda stajyer adayının analitik düşünce becerisi olması da istenmektedir. Olaylara analitik bir bakış açısıyla yaklaşmalı, gerekirse de radikal ve yenilikçi kararlar alabilmeye hazır olmalıdır. Son olarak ise stajyer adayından öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık, istekli olması beklenmektedir.