Siemens AŞ global çapta bir teknoloji devi olarak faaliyet göstermeye devam ediyor. Yeni inovatif atılımlar sağlamak, iş sahası oluşturmak ve istihdam kapsamında da staj kontenjanlarını en verimli kullanan firmalardan birisidir. 2021 yılı itibariyle online iş ve eğitim noktasında büyük adımlar atıldı. Dolayısıyla Siemens online yaz stajı programıyla bunu sürdürmeyi başarıyor.

Daha kaliteli bir öğrenim süreci yaratabilmek için stajyerlerine oldukça üst düzey olanaklar sunmayı sürdürüyor. Aynı zamanda Siemens dünyasına bir adım atmış olup firmanın gerek çalışma kültürünü gerekse yıllardan beri süren gelişimini görme şansınızın olacağı aşikâr.

Siemens Online Staj Pozisyonları

Siemens Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından 2021 yılı itibariyle kabul edilecek online yaz dönemi stajyerleri için açık pozisyon insan kaynakları bölümüdür. Tam zamanlı bir çalışma olanağını online olarak sağlayacak olan firmanın bu noktada staj tarihini 2 Ağustos 2021 itibariyle başlatacağını söylemek gerek. İlgili pozisyonda staj yapacak olan öğrencilerin bu pozisyonu sürdüreceği süreç ise 20 iş günü olacak.

Neticesinde de 27 Ağustos 2021 itibariyle Siemens stajı bitmiş olacak. Üniversite öğrencilerine yönelik bir staj programı olduğu için henüz mezun olmamış, üniversite staj zorunluluğu bulunan öğrenciler kabul edilmektedir. Keza mesleki liseler gibi zorunlu staj eğitime tabi kurumlardan bu staj programı kabul olmayacaktır.

Siemens Online Staj Gereklilikleri

Siemens yaz stajı için online olarak sunduğu bu imkânı üniversitelerin ilgili bölümlerinde zorunlu staj süreci olan öğrenciler için sağlıyor. Mezunlar için başvuru şansı bu pozisyon için ne yazık ki yok. Henüz mezuniyetini almamış olan 3.sınıf ya da 4.sınıf öğrenciler kolayca başvurabilirler. Ayrıca lisans öğrenimi dışında meslek yüksekokulları kapsamında zorunlu staj eğitimi olan öğrencilerin başvuruları da kabul edilmektedir.

Meslek yüksekokullarından gelecek başvurularda öğrencilerin 1.sınıf ya da 2.sınıf olması ise bir fark yaratmıyor. Online staj kapsamında evden çalışacak olan stajyerlerin tüm teknik donanımları Siemens tarafından karşılanmaktadır. Staj başlangıcında size sunulan bilgisayar ve teknik gereçler staj bitiminde teslim edilmek üzere sizlere sunulmaktadır. Siemens online yaz stajı haricinde üretim alanında da fabrikalarda staj programlarını aynı tarih aralığında sunmaktadır.