P&G en büyük kişisel hijyen, temizlik ve tüketim ürünleri üreticisi markalardan birisidir. Bu bağlamda Türkiye’de dahil olmak üzere global ölçekte bir işletme olduğunu vurgulamalıyız. Aynı zamanda pek çok üretim tesisi bulunması iş istihdamı noktasında da önemli bir seçeneğe dönüşmesini sağlıyor. Şimdilerde de P&G yaz stajyerleri arayarak bunu kariyerinin başındaki gençler için de sağlamayı amaçlıyor.

P&G tüketim malları anonim şirketi kapsamında çalışmak üzere başvurunuzu iletebilirsiniz. Stajyer olarak çalışmaya başlayacağınız bu süreçte staj sonrasında da ilgili pozisyonların açık olması durumunda karşılıklı anlaşmaya mutabık olarak iş haddi devam edebilmektedir. Meslek yüksek okullarında öğrenim gören öğrencilerden alınacak olan stajyerler Kocaeli Gebze’de bulunan üretim tesisinde çalışacaklar. Dolayısıyla Kocaeli ya da İstanbul Anadolu yakasında ikamet etmeleri önem arz ediyor.

pg_turkiye

P&G Yaz Staj Pozisyonları

P&G yaz stajı başvurusu yapanların eleman statüsünde çalışacaklarını ve bu süreçte tanımlanan görevleri yeterli bir seviyede tamamlamaları gerektiğini vurguluyorlar. Sorumlu tutulduğu alanlarda görev almak, yönetim sistemlerinde de arzulanan seviyede katkı sunabilmek tüm stajyerler için beklentiler arasında yer alıyor.

Staj için başvurularınızı okulla koordineli bir biçimde yapmanız önemli olup staj süresinin Şubat ayı ile başladığını ve Eylül ayına kadar devam ettiğini söylemeliyiz. Gebze fabrikasında çalışılacağı için ulaşım sıkıntısı olmayan başvuruların değerlendirmeye alınacağını belirtmek gerek.

P&G Staj Gereklilikleri

P&G staj başvurusu için gereken nitelikler arasında en önemli kıstas meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinde okumaları dışında, lise mezuniyetlerinin de meslek liselerinin teknik bölümlerinden olmalarıdır. Ayrıca meslek yüksekokulu bünyesine öğrenim gören adayların Elektrik-Elektronik, Endüstriyel otomasyon, iş sağlığı ve güvenliği, insan kaynakları, bilgisayar/bilişim, kimya, kontrol otomasyon veya işletme bölümlerinde olması gerekmektedir.

Adayların staj yapmasını engelleyen bir faktör olmaması ve okullarında zorunlu staj dolayısıyla başvuruyu tamamlaması gerekmektedir. Staj süresi Şubat-Eylül arası olup bu süreç boyunca Kocaeli’de bulunan Gebze fabrikasına ulaşılacağından konum olarak bu bağlamda sorun yaşmayacak adayların başvurması önemlidir. Tam zamanlı çalışma şeklinde kariyerinizin ilk tecrübelerini edinmek için P&G gibi dünya devi bir firmanın kapılarını aralayabilirsiniz.