Alp havacılık staj tecrübesi edinmek isteyen öğrenciler için oldukça prestijli bir şirkettir. Alp Havacılık, uzay ve havacılık sanayisindeki tasarım ve  üretim becerisiyle ülkemizdeki en değerli şirketlerden biridir. Bu yüzden alp havacılıkta staj yapmak öğrenciye birçok şey katacaktır.

Alp Havacılık Staj Neden Önemlidir?

Havacılık ve uzay sanayisinde faaliyet gösteren şirket, yapmış olduğu AR-GE ve yatırımlar ile 2017 yılı savunma ve havacılık sektörü ihracatında Türkiye 5.olmuştur.Ayriyeten Amerika Birleşik Devletlerine ihracatta 3.sıraya kadar yükselmeyi başarmıştır.

1998 yılında Necdet ALPATA tarafından kurulan Alp Havacılık A.Ş. , 3 Ekim 2017 yılında Eskişehir’de açmış olduğu fabrika da Skorsky helikopterleri için parça üretimine başlamıştır. Şirketin ülkemiz için ne derece önemli olduğunu, Skorsky helikopterlerinin uçuş güvenliği parçalarını ABD dışında üreten tek şirket olmasından anlayabiliriz. Ayriyeten F-35 savaş uçağı parçalarını üreten 5 şirketten biridir.

Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alp Havacılık Anonim Şirketi,2018 yılı itibari ile yürütmüş olduğu gelişim programı dahilinde birçok kişiye deneyim kazanma ve iş sahibi olma fırsatı verdi.” Geleceğe Hazırlama” sloganıyla yola çıkan şirket, başvuru yapan kişileri çeşitli değerlendirmelerden geçirdikten sonra kabul etmekte.

Alp Havacılık Staj Başvuru linki üzerinden üyelik oluşturarak başvuruda bulunabilirsiniz. Şirkete iş  başvurusu yapmak isteyen kişiler de yine aynı link üzerinden başvuru gerçekleştirebilir.

Şirketin staj ve iş başvurusu yapan kişilerde temel olarak aramış olduğu nitelikler ise;
  • Etkin ve işine tutku ile bağlılık
  • Sürekli iyileşen ve uluslararası düzeyde süreç yönetimi
  • Çalışma ortamında tam emniyet kurallarına uyma
  • Güçlü ve kesintisiz müşteri iletişim yeteneği
  • Müşteri beklentilerine çok boyutlu yaklaşım
  • Kaliteyi duyguya dönüştürme
  • Araştırma ve Geliştirme aşamasında isteklilik
  • Gezegendeki her canlının, birbirinin yaşamının devamı için hayati önem taşıdığına inanarak, doğal çevrenin korunmasını amaç edinmek

şeklinde sıralanabilir. Eğer siz de şirket ile aynı misyon ve vizyona sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden vakit kaybetmeden  başvuru yapabilirsiniz. Dilerseniz bir önceki yazımız olan Tüpraş Staj Başvurusu  detaylarına göz atabilirsiniz.