2022 yılında ne iş yapacağınıza eğer karar veremiyorsanız öncelikli olarak kendinize ve çevrenize bakmalısınız. Siz ve etrafınızdaki insanlar günümüzde en çok nereye para harcıyor ise bu işleri liste yapmalı ve ona göre bir iş kurmalısınız. Bugün birçok kişi yapacağı işler konusunda kafasında bin bir şüphe ile dolaşırken 2022 yılının en çok tercih edilen işleri arasında elbette gıda işi önde gelmektedir.

2022 iş fikirleri ve fırsatları kapsamında kısa araştırmalar yaptığımız zaman en çok ilgi gören yerlerin yine yeniden fast food restoranları olduğunu görebiliyoruz. Oyun kafeler, fast food restoranları, eğlence mekanları en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Eğer paranıza var ise ve yatırım yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle bunlardan herhangi bir tanesine başlayabilirsiniz.

FIRSATLARI KENDİNİZ BELİRLEYİN

Bugün elbette çevremizde birçok kişi kendi işini kurarken hiç kimse durduk yerde bir keşfetmiş olmuyor. Herkes çevresinden ne görürse onları yapıyor veya değiştirerek bizlere sunuyor. Eğer sizlerde bir miktar para ile bir işe girecekseniz, gıda işine öncelik verebilirsiniz.

AVM’de açılan bir stant ile günde ne kadar para kazanacağınızı bilebilir misiniz? Bugün alışveriş merkezlerinin özellikle yemek katlarında bulunan küçük stantlar oldukça iyi derece de para kazanmaktadır.

Peki, ama 2022 iş fikirleri ve fırsatları arasında en çok neler bulunur?

– Mantı standı,
– Kahve standı,
– Bardakta mısır standı,
– Çay standı,
– Kurabiye standı,
– Islak hamburger standı gibi stantlar ilk olarak başı çekmektedir.

Sizler de bu işleri örnek alabilir ve kendinize hemen bir yer edinebilirsiniz. Üstelik sadece alışveriş merkezlerinde değil aynı zamanda sokak ortasında veya cadde üzerinde de bazı yerler açabilirsiniz. Belediyeden izin alabildiğiniz sürede cadde üzerinde bir yer almanız ile daha da çok para kazanmanız mümkün olacaktır.

Bu nedenle önceliğinizi ilk olarak buralara daha sonrasında eğer hiç bir imkanınız kalmaz ise alışveriş merkezlerine yönelebilirsiniz. Alışveriş merkezlerinin tek dezavantajı ise yüksek kiralar ve ortak ödemeler olacaktır. Onun haricinde buralarda para kazanmama gibi bir durum pek söz konusu olmayacaktır diyebiliriz.