5 bin TL kimilerimiz için küçük bir rakam gibi gözükse de aslında bir iş kurmak için oldukça iyi bir paradır diyebiliriz. Küçük yatırımcılar için asla küçümsenmeyecek bir para olan 5 bin TL ile ne yapabiliriz diye bugün ki makalemizde bazı bilgiler vereceğiz. Vereceğimiz örnekler sayesinde sizlerde bir iş sahibi olabilir veya 5 bin TL gibi iyi bir para ile kendi işinizde bir adım atabilirsiniz.

5 bin TL rakamını değerlendirmek ve para kazanmak isteyenler öncelikli olarak bu para ile iyi bir iş kurabilirler. Kuracakları işlerinde ne satacakları ise ayrıca bir önem konusudur. 5 bin TL gibi bir parayı sadece mağazaya harcamak için mi kullanmalısınız, yoksa bu para ile mal mı almalısınız?

İşte tam bu can alıcı noktada sizlere bazı önerilerimiz olacak. Bunlardan ilki 5 bin TL ile mal almanız olacaktır. Bugün birçok kişi aynı hatayı yaparak daha elinde adam gibi bir ürün yokken dükkan açmaya karar vermektedir ancak; bu açılış sonrasında ellerinde ürün olmadığı içinde sinek avlamaktadır. Bizlerin tavsiyesi bu noktada dükkana ya da mağazaya para harcamaktansa elinizde bir ürün veya malın olmasını sağlamaktır.

Böylece elinizdeki mal size para olarak geri dönecektir. Hem bir dükkan açmak içinde kendinizi bu kadar yormaya gerek yoktur. 5 bin TL gibi bir rakamla aldığınız malınızı evinizde de pekala muhafaza edebilirsiniz.

HANGİ SEKTÖRE PARA YATIRILMALI?

Şimdi sizlere yukarıda 5 bin TL küçük bir para değil dedik ancak; bir ürün satın alabilmek için maalesef küçük bir paradır. Kaliteli veya çok sayıda bir ürün almak isterseniz çok başarılı olmayabilirsiniz. Bu noktada sizlere ucuz Çin mallarını önerebiliriz. Özellikle çocuklar için getirilen bu Çin oyuncaklar çok ucuza gelirken satışlarında yüksek miktarlarda gitmektedir.

Üstelik bunları perakende değil toptan da getirip satabilirsiniz. Böylece paranızı hemen katlamış ve hemen değerlendirmiş olursunuz. Bunun içinse öncelikli olarak yurtdışı üzerinden ürün getirebileceğiniz bir internet sitesi bulmalısınız. Ayrıca getirdiğiniz ürünler 5 bin TL gibi bir rakam olduğu içinde bir miktar vergi de vermek zorunda kalabilirsiniz.