10 bin TL bir iş kurmak için pekala iyi bir rakam diyebiliriz. 10 bin lira gibi bir para ile bir dükkan açabilir, bir şirket kurabilir, bir mal satın alıp ticarete başlayabilir veya hiçbir şey yapamazsanız 10 bin lira ile borsaya bile girebilirsiniz.

Bugün birçok orta ölçekli yatırımcı iş hayatına küçük paralarla başlamaktadır. Özellikle bugün baktığımız zaman 10 bin TL rakamını bulan herkes kendisine öncelikle bir ofis veya dükkan açma taraftarı olduğunu belirtiyor. Bizim bu konu da düşüncemiz ise eğer elinizde 10 bin TL gibi bir para var ise bunun bir dükkan açabilirsiniz.

ÇİĞ KÖFTE RESTORANLARI 10 BİN LİRA ALTINDA

Bugün çılgınlar gibi bayilik veren çiğ köfteci markaları, 10 bin liranın altında bayilikler vermeye devam ediyor. Hatta birçoğu isim parası bile almadan sadece sizlerden malzeme parası almaktadır.

Ortalama olarak 5 – 10 bin TL arasında olan çiğ köfteci markaları sizlere her türlü de malzemeyi sağlayacaktır. Masalar, sandalyeler, tabelalar, dolaplar, çatallar, kaşıklar, açılış için özel malzemeler, broşürler ve yapışkanlar gibi daha birçok ürünü size göndermektedirler. Bu nedenle eğer real sektörün içerisinde olmak istiyorsanız kesinlikle gıda üzerine bir yer açmalı ve bunu çiğ köfteciden yana kullanmalısınız.

10 bin TL gibi büyük bir rakam ile sadece bir restoran açmakla kalmaz aynı zamanda başka işlerde yapabilirsiniz. Bu noktada sizlere önerilimiz arasında borsa ve dövizlerde olacaktır. Özellikle döviz konusunda bilgi veren birçok siteden alacağınız ipuçları sayesinde paranızı sadece 1 – 2 ay içerisinde ciddi miktarlarda katlayabilirsiniz ancak; paranızı riske atmaya değer mi?

Sanal bir ortam da para kazanmak yerine real sektörün içerisinde yer alarak kendinizin çalışması daha iyi olmaz mı? Sorunuzun cevabı evet ise hemen yukarıda vermiş olduğumuz örneğimizden yola çıkarak kendinize başka örneklerde bulabilirsiniz. Bu sayede paranızı iyi bir şekilde değerlendirmiş olursunuz. Paranızın kıymetini bilin derken birçok yatırımcı öncelikli olarak paranızı iyi bir sektöre yatırın demek istemektedir. Sizlerde onlardan birisi olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.