Yves Rocher gibi köklü bir firmada staj yapma imkânına sahip olmak için hemen başvurabilirsiniz. Firma genelinde bilgi işlem departmanında çalıştırılmak üzere üniversite öğrencisi stajyerler aranıyor. Böylece kariyerinizin ilk merdiven basamaklarını emin adımlarla çıkabilmenizi sağlayan bir özgüvene sahip olabileceksiniz. Yves Rocher bilgi işlem stajyeri için açtığı pozisyonla Türkiye genelinden adaylar arıyor.

Türkiye geneli olması en büyük avantaj iken bunun ana etkeni departman yapısıdır. Çünkü bilgi işlem sektöründe stajyer ihtiyacı olduğu için uzaktan bağlantı ile çalışma olanağı doğmaktadır. Doğal olarak belli bir şehir kısıtlaması olmaksızın tüm Türkiye’den başvuru kabul etmektedir.

Yves Rocher Staj Pozisyonları

Yves Rocher bilgi işlem stajı için açtığı pozisyonu sistem ve network stajyeri olarak vurguluyor. Sistem ve network elemanı olarak çalışma olanağına sahip olacağınız bu dev firma bünyesinde oldukça kaliteli bir kariyer süreci sizi bekliyor. İşletim sistemlerinin, uygulamaların ve programların kurulumu, kullanımı ve  teknik anlamda yaşanan sorunların düzeltilmesi ana iş tanımı olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca hesap kurulumları, ağ yapılandırmaları ve yazılım ile donanım noktasında yaşanabilecek sorunlara analitik çözümler sunabilmek önem arz ediyor. Öğrenme eğilimi olan ekip çalışmasına riayet ederek bir bütün olarak düşünebilen üniversite öğrencilerinin Yves Rocher stajyeri olması son derece kolay.

Yves Rocher Staj Gereklilikleri

Yves Rocher stajı için yapacağınız başvuru için öğrenci olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeni mezunlar için de açılan bu pozisyon aynı zamanda lisans ve meslek yüksek okul öğrencilerine de sunuluyor. Yalnızca ilgili bölümlerden yeni mezun olmuş ya da ilgili bölümlerde halen daha öğrenci olan adaylar değerlendirmeye alınıyor.

Zorunluluk kapsamında haftanın 5 günü staj devam zorunluluğu bulunduğunu söylemek gerek. Bilhassa Windows işletim sistemi ve server hakkında bilgi sahibi olup bu noktada kendisini her zaman geliştiren adaylara ihtiyaç duyulduğunu vurgulamak mümkün. Teknik İngilizce aşamasında da sorun yaşamayacak adayların hem staj süresi boyunca hem de staj sonrası iş hayatında önemli adımlar atabilmesi mümkündür. Yves Rocher gibi kozmetik sektörünün güçlü oyuncularından birisini tercih etmeye çok yakınsınız.