Atlas Sea Grup, Türkiye’de faaliyet gösteren ve sektörünün zirve markalarından birisi olarak lojistiğe yön veren isimlerden birisidir. Taşımacılık, gıda makineleri, gıda hizmetleri, gıda ekipmanları, endüstriyel ürünler, makine ekipmanları ve bunların üretimi alanında oldukça geniş bir portföye sahiptir. Atlas Sea Grup zorunlu lise stajı için gençlere imkân tanımaya devam ediyor.

İstanbul’un Avrupa  ve Asya yakalarında çalışma olanağı sağlanan tesislerde farklı birimler için stajyer alımı yapılmaktadır. Bu stajyer alımları için uzun dönemli staj standardı uygulanıyor. Dolayısıyla staj süresi boyunca çalışma ve sonrasında da sahada çalışma olanağı tanınabileceğini vurgulayalım.

Atlas Sea Grup Staj Pozisyonları

Atlas Sea Grup zorunlu staj yapması gereken lise öğrencileri için farklı departmanlarda staj yapma olanağı tanıdığını görebilirsiniz. Başvuru esnasında öğrenim gördüğünüz bölüme ve staj yapmak istediğiniz bölüme bağlı olarak seçimler yapılacaktır. Firma bünyesinde açık pozisyonlarda üretim ve imalat, satış, mühendislik, teknik, pazarlama ve diğer alanları mevcut.

Stajyer ilanında da departman bölümü diğer olarak işaretlenmiş. Aldığınız eğitime bağlı olarak Atlas Sea Grup lise stajı için göndereceğiniz başvuruda tüm bilgileri eksiksiz olarak girmeniz önem arz ediyor. Hem teknik lisede almış olduğunuz eğitim hem de gelecek vizyonunuza bağlı olarak hangi alanda staj eğitimi almak istediğiniz önemli kıstaslardır. Buna bağlı olarak uzun süreli staj eğitiminiz ilgili bölümde başlayacaktır.

Atlas Sea Grup Staj Gereklilikleri

Atlas Sea Grup bünyesinde staj yapacak olan öğrencilerin üniversite değil lise eğitimi alıyor olması gerekmektedir. İlgili teknik liselerin zorunlu staj döneminde öğrencileri yönlendirebileceği dev bir firmadır. Aynı zamanda staj gereklilikleri arasında lise öğreniminin devam ediyor olması önemli bir husustur. Denizcilik ve lojistik tabanlı bir iş hayali kuranlar için uygun pozisyonlar şirket bünyesinde bulunmaktadır.

Avrupa yakasındaki adayların Bağcılar’a, Anadolu yakasındaki adayların ise Tuzla’ya ulaşım probleminin olmaması çok önemli bir nokta olarak görülüyor. Atlas Sea Grup staj süresi lise öğrencilerinin zorunlu staj süresi ile eşdeğerdir. Ancak staj sonrasında da çalışma olanağı sağlandığını, kişinin kendi hür iradesiyle çalışmaya devam edebileceğini söylemek mümkün.