Alarko Turizm Grubu dahilinde bulunan işletmelerde stajını tamamlamak isteyen öğrenciler için son derece önemli bir fırsat yaratılıyor. Merkezi Muğla Fethiye’de bulunan şirketin bünyesinde pek çok tesis bulunmaktadır. Yalnızca öğrenci stajyer kabul etmesinin dışında tecrübeli ya da tecrübesiz olması herhangi bir fark yaratmıyor. Alarko Turizm stajyer ilanı ile hem lise stajı hem de üniversite stajı için başvurunuzu iletebilirsiniz.

Dönemsel staj olarak sezon boyunca çalışmayı kapsayan bu süreç için Muğla Fethiye lokasyon olarak gösteriliyor. Turizm için atan bir kalp olan bu bölgede proje bazlı çalışma şekliyle turizm kültürünü öğrenebilir, zorunlu stajınızı tamamlayarak iş hayatınıza sağlam bir adım atabilirsiniz.

Alarko Turizm Staj Pozisyonları

Alarko Turizm staj başvurusu yaparken tüm mevcut pozisyonlar için açık bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Büyük bir firma olması bu alanda daha fazla çalışma seçeneği sunuyor. Staj süresi 2 ay ve üzerinde olan tüm öğrencilere gönüllü staj ya da zorunlu staj noktasında tüm pozisyonlarda seçenek sunabiliyor.

Temel anlamda lise stajı, ön lisans ve lisans stajı turizm bölümlerinde zorunlu olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu süreç kapsamında okullar yönlendirmeler yapabiliyor. Staj boyunca sigorta noktasında da okul devrede olacağı için zorunlu stajlar için okulunuzla koordineli bir başvuru yapabilirsiniz. Gönüllü stajlar için bireysel başvuruda herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Alarko Turizm Staj Gereklilikleri

Alarko Turizm stajı için takım çalışmasına yatkın olan bireyler aranmaktadır. Daha önce turizm sektöründe çalışmış ya da çalışmamış olması tecrübe bakımından önemsizdir. Ancak öğrenmeye açık ve iletişimi kuvvetli bireyler arandığını vurgulamadan geçemeyiz. Sektör gereği esnek ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurulabilmesi gerekmektedir. Tüm departmanlar sezon boyunca uzun süreli mesailer yapabilirler.

Stajyerler bu mesailere tabi olmakla beraber normal çalışan statüsüyle birlikte değerlendirilmektedir. Staj için başvuru yapacak olan lise öğrencileri, ön lisans ya da lisans öğrencilerinden erkek olanların askerlik sürecini tecilli yapmaları zorunludur. Ayrıca mezunlar için staj programı uygulanmamaktadır. Yalnızca öğrenimi devam eden öğrenciler için Alarko Turizm Grup staj eğitimi vererek çalışma olanağı sağlamaktadır.